Dzień Ziemi 2021

Co roku w dniu 22 kwietnia ludzie na całym świecie celebrują Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wieku i zawodu. Dzień ten uczciły również maluszki z naszego Punktu Przedszkolnego. Z tej okazji obejrzały one filmik edukacyjny, który wyjaśniał kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi. Materiał wskazywał sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne i kształtował postawy proekologiczne. Dzieci dowiedziały się jak w prosty sposób oszczędzać wodę, energię i dbać o czyste powietrze. Maluchy poznały również jakie rodzaje śmieci należy wrzucać do kontenera na szkło, papier, plastik i odpady biodegradowalne. Film spotkał się z wielkim zainteresowaniem z ich strony. Na koniec wspólnie z wychowawcą wykonały plakat. Każde dziecko miało przydzielone zadanie: kilkoro dzieci kolorowało dłonie, trzy dziewczynki formowały kulki z bibuły, 2 dziewczynki kolorowały planetę ziemię. Na zakończenie wszystkie te elementy z pomocą wychowawcy umieścili na papierze. Po dzisiejszych zajęciach maluchy zachowają w pamięci, że troska o przyrodę to troska o nas samych i nasze spokojne życie.